Menü Kapat

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon için üç lazer tipi kullanılmaktadır. Doktorlar cilt tipinizi kıl yapınızı ve uygulanacak bölgeyi değerlendirdikten sonra hangi lazer yönteminin size uygun olduğuna karar verir. Lazer epilasyon fiyatları ve diğer ayrıntılar için önerdiğimiz lazer merkezlerini arayınız. Lazer epilasyon öncesi en az 3 hafta kılları kökünden yolma işlemi uygulanmamalıdır. Lazer Kıl köklerine etki ettiğinden bu önemlidir.

Lazer Epilasyon
Lazer Epilasyon

En az bir ay öncesine kadar bronzlaşmak amacı ile güneşte kalınmamış, solaryuma gidilmemiş olmalıdır. Bölgedeki kıllar ilk sefer gidildiğinde kısaltılmaz çünkü doktor kıl yapısını değerlendirir. Daha sonraki seanslarda ise üç gün öncesinden kısaltıp gitmek işleri kolaylaştırır. Lazer epilasyon uygulamasından önce bölgedeki kıllar jilet ya da tıraş makinesi ile kısaltılır. Kısaltamadan sonra eğer varsa deodorant, parfüm vs. için cilt ıslak bir mendille temizlenir. Daha sonra uygulama alanına diode lazerler ile çalışılacaksa jel, alexandrite lazerle çalışılacaksa bir şey sürülmez. Genelde alan beyaz göz kalemi ile işaretlenir. Kullanıcı ve uygulanan kişi mutlaka özel gözlük takar gözler korunur. Daha sonra lazer el aleti ile istenen dozda uygulama başlar. Doz ayarı kişiye özel olarak daha önceden hazırlanır.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Lazer epilasyon uygulamasından önce bölgedeki kıllar jilet ya da tıraş makinesi ile kısaltılır. Kısaltamadan sonra eğer varsa deodorant, parfüm vs. için cilt ıslak bir mendille temizlenir. Daha sonra uygulama alanına diode lazerler ile çalışılacaksa jel, alexandrite lazerle çalışılacaksa bir şey sürülmez. Genelde alan beyaz göz kalemi ile işaretlenir. Kullanıcı ve uygulanan kişi mutlaka özel gözlük takar gözler korunur. Daha sonra lazer el aleti ile istenen dozda uygulama başlar. Doz ayarı kişiye özel olarak daha önceden hazırlanır. Lazer başlığından çıkan enerji ciltte kıl köküne ulaşacak derinliğe kadar iner. Her lazer atışı başlığın çapı kadar bir alana etki eder. Uygulanan kimseler bu atış şırasında çamaşır lastiği çarpması gibi bir his hissettiklerini söylerler. Bu geçici bir histir genelde ağrı duyulmaz. Hava ve kontakt soğutma ile ağrı en aza indirgenmektedir.

Lazerle epilasyon sonrası uygulama alanı soğuk kompres ya da hava ile soğutulur. Soğutma alanda oluşan kızarıklığı azaltır. Kıl köklerinde oluşan ödem azalır. 24 saat boyunca bölge mutlaka nemlendirilir. En az bir hafta nemlendirmek iyi gelir. İşlemden sonra 2 hafta güneş koruyucu kullanılır. Güneşlenilmemeli, bronzlaşmak amaçlı hiçbir şey yapılmaz. Solaryuma gidilmez. Kıllar kendiliğinden dökülür. Dökülme iki hafta kadar sürer. Kılları koparmak doğru olmaz.Lazerli epilasyon hızlı bir uygulamadır. Genelde lazer epilasyon küçük bölgelerde örneğin koltuk altında 5 dakika kadar süre. Tüm vücut uygulaması 2 saat kadar zaman alır. Lazerli epilasyon uygulamaları genelde 6 seansta sonuç alınan bir prosedürdür. Yüz bölgesi 10 seans kadar sürmektedir. Lazer epilasyon uygulamalarında seans aralıklar 1-3 ay arasında değişir. Kılların tamamen uzadığına kanaat getirilince uygulama tekrarlanır.